| Brand | Juki |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Juki |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Printing Table Sizes | 300x1500 Mm |
|---|---|
| The Frame Size | 370×470mm,420×520mm,550×650mm |
| Printing Position Fixed | PCB Outer Or Pin Positioning |
| Bedplate Fine-tuning | Front/Back±10mm R/L±10mm |
| Printing Precision | ±0.02mm |
| Blade | SKD - II Material Imported From Japan, |
|---|---|
| Spindle Speed | 200mm/s |
| The Largest PC Board Cut Length | 400mm |
| PCB Thickness | 0.5-3.2mm |
| The Thickness Of The V Groove | 0.25-2.0mm |
| Brand | Fuji |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Fuji |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| PCB Loading Time | Approx 6 Seconds |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX30L/minute |
| Cutting Length | 10-110 Mm |
|---|---|
| Cutting Width | >800 Mm |
| Cutting Speed | 4m/min |
| Packaging Details | Woodencase |
| Delivery Time | 15Work Days |
| Name | Multi-Blade V CUT PCB Cutting Machine |
|---|---|
| Max Cutting Length | 100mm-Not Limit |
| PCB Thickness | 0.5-3.2mm |
| Feeding Speed | 0-500mm/s |
| Power Supply | 220V/50HZ |
| Name | PCB Cutting Machine |
|---|---|
| Max Cutting Length | Not Limit |
| Operation Mode | Automatic |
| PCB Thickness | 0.5-3.2mm |
| Cutting Width | 8-200mm |