| Condition | Original Used |
|---|---|
| Application | SMT Production Line |
| Quality | 100% Brand |
| Package | Wooden Case |
| Placement Accuracy | +/-0.025 Mm (Standard Mode) |
| Condition | Original Used |
|---|---|
| Warranty | 3 Months |
| Application | SMT Production Line |
| Quality | 100% Brand |
| Package | Wooden Case |
| Condition | Original Used |
|---|---|
| Warranty | 3 Months |
| Application | SMT Production Line |
| Quality | 100% Brand |
| Package | Wooden Case |
| Type | SMD Reflow Soldering Machine |
|---|---|
| Usage | SMT LED PCB Reflow Oven Soldering |
| Application | SMT Assembly Production Line |
| Dimensions | L5520*1430*1530 Mm |
| Zones Constitute | Upper8,bottom8,2 Cooling Zones |
| Application | SMT Production Line |
|---|---|
| PCB Size | 510 X 510mm |
| Condition | Original Used |
| Feeder Capacity | 120ea Fixed Feederbase |
| Quality | 100% Brand |
| Condition | Original Used |
|---|---|
| Warranty | 3 Months |
| Application | SMT Production Line |
| Quality | 100% Brand |
| Package | Wooden Case |
| Application | SMT Production Line |
|---|---|
| Condition | Original Used |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | 100% Brand |
| Package | Wooden Case |
| Condition | Original Used |
|---|---|
| Warranty | 3 Months |
| Application | SMT Production Line |
| Quality | 100% Brand |
| Package | Wooden Case |
| Application | SMT Production Line |
|---|---|
| PCB Size | 510 X 510mm |
| Condition | Original Used |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | 100% Brand |
| Preheat Method | Upper IR Heating |
|---|---|
| Product Category | SMT Sleceive Wave Soldering Machine |
| PCB Plate Fixed | Yes |
| Required Power Supply | Three-phase 380V 50HZ |
| Position Accuracy | + / - 0.05 Mm |