| Application | SMT Production Line |
|---|---|
| Condition | Original Used |
| PCB Size | 774 (L) X 710 (W) Mm |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | 100% Brand |
| Condition | Original Used |
|---|---|
| Warranty | 3 Months |
| Application | SMT Production Line |
| Quality | 100% Brand |
| Package | Wooden Case |
| Type | SMT Reflow Soldering Machine |
|---|---|
| Dimensions | L4600*W1200*H1450 |
| Conveyor Speed | 200-1000mm/min |
| PCB Width | 400mm |
| Heating Method | Fully Forced Air Convection |
| Condition | Original Used |
|---|---|
| Warranty | 3 Months |
| Application | SMT Production Line |
| Quality | 100% Brand |
| Package | Wooden Case |
| Condition | Original Used |
|---|---|
| Warranty | 3 Months |
| Application | SMT Production Line |
| Quality | 100% Brand |
| Package | Wooden Case |
| Application | SMT Production Line |
|---|---|
| Condition | Original Used |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | 100% Brand |
| Package | Wooden Case |
| Condition | Original Used |
|---|---|
| Warranty | 3 Months |
| Application | SMT Production Line |
| Quality | 100% Brand |
| Package | Wooden Case |
| Cleaning Process | Chemical Cleaning Section, Pure Water Rinsing Section And Strong Hot Air Drying Section |
|---|---|
| Chemical Cleaning Modules | Chemical Pre-cleaning Or Isolation Section, Chemical Cycle Cleaning, Wind Cutting Isolating |
| Mesh Belt Material | SUS316 |
| Size | L5860mm*W1650mm*H1650mm |
| Controlling Mode | Touch Screen + PLC |
| Name | Automatic Reel Tape PCB Cutting Machine |
|---|---|
| Cutting Length | 10-110 Mm |
| Cutting Width | >800 Mm |
| Cutting Speed | 4m/min |
| Warranty | One Year Warranty And Lifelong Maintenance |
| Cutting Length | 10-110 Mm |
|---|---|
| Cutting Width | Customized |
| Cutting Speed | 4m/min |
| Cutting Mode | Circular Running Cutting |
| Driving Mode | Motor + Synchronous Belt |