| Model | HRGD1400S |
|---|---|
| Dimensions | 2240*400*1950mm |
| Max.material Width | 16mm |
| Reel Q'ty | 1400 |
| Side | Double Side |
| Cutting Length | 10-110 Mm |
|---|---|
| Cutting Width | >800 Mm |
| Cutting Speed | 4m/min |
| Packaging Details | Woodencase |
| Delivery Time | 15Work Days |
| Heating Zones | 8 Zones |
|---|---|
| Heating Tunnel | 2673mm |
| Dimension | L4600*W1200*H1450 |
| Rising Time | 20 Mins |
| Controlling Type | Touch Screen And PLC |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| MAX PCB’s Capacity | 300pcs(0.6mm Thickness PCB) |
| Cycling Time | Approx 8 Seconds |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| MAX PCB’s Capacity | 300pcs(0.6mm Thickness PCB) |
| Cycling Time | Approx 8 Seconds |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Brand | Juki |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |