| PCB Loading Time | Approx 6 Seconds |
|---|---|
| Magazine Change-over Time | Approx 30 Seconds |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX 10L/minute |
| Application | SMT Production Line |
|---|---|
| Condition | Original Used |
| Warranty | 3 Months |
| Quality | 100% Brand |
| Package | Wooden Case |
| Printing Table Sizes | 300x400 Mm |
|---|---|
| The Frame Size | 370×470mm,420×520mm,550×650mm |
| Printing Position Fixed | PCB Outer Or Pin Positioning |
| Bedplate Fine-tuning | Front/Back±10mm R/L±10mm |
| Printing Precision | ±0.02mm |
| Printing Table Sizes | 400x1550 Mm |
|---|---|
| Steel Mesh Size | (370x470)~(550x1750) |
| Printing Position Fixed | PCB Outer Or Pin Positioning |
| Bedplate Fine-tuning | Front/Back±10mm R/L±10mm |
| Printing Precision | ±0.02mm |
| Dimensions | 2900(L)*1150(W)*1350(H) |
|---|---|
| Controlling Type | Touchscreen + PLC |
| Temperature Range | Ambient---350℃ |
| Max PCB Width | 400mm |
| Conveyor Speed | 200MM-1800MM/Min |
| Magazine Number | Transport Up:1pcs,transport Down:1ps,(or Customized) |
|---|---|
| Step Pitches Select | 1-4(10mm Step Pitches) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX 10L/minute |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 300V/A |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| MAX PCB’s Capacity | 300pcs(0.6mm Thickness PCB) |
| Cycling Time | Approx 8 Seconds |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| MAX PCB’s Capacity | 300pcs(0.6mm Thickness PCB) |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 300V/A |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Magazine Number | Transport Up:1pcs,transport Down:1ps,(or Customized) |
| Step Pitches Select | 1-4(10mm Step Pitches) |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |