| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX 10L/minute |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 300V/A |
| Brand | Juki |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Product Name | Pneumatic Stencil Cleaning Machine |
|---|---|
| Pneumatic Stencil Cleaning Machinev | 360°rotation Spray Clean |
| Cleaning Time | 3~5min |
| Maximum Tank Volume | 40L |
| Compressed Air Pressure | 0.45~0.7Mpa |
| Product Name | Pneumatic Stencil Cleaning Machine |
|---|---|
| Cleaning Time | 3~5min |
| Maximum Tank Volume | 40L |
| Compressed Air Pressure | 0.45~0.7Mpa |
| Gas Consumption | 400~600L/min |
| Usage | Cutting Chip Mounter Reel Tape |
|---|---|
| Dimensions | Customized |
| Cutting Length | 10-110 Mm |
| Cutting Width | >800 Mm |
| Cutting Speed | 4m/min |
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Condition | Original/used |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Juki |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Fuji |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Heating Zones | 7 Top,7 Bottom |
|---|---|
| Oven Length | 142" (360cm) |
| Heated Length | 72" (182 Cm) |
| Accuracy Of Temperature Controller | ± .1°C |
| Temperature Range | 60-350°C |