| Brand | Samsung |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Juki |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Juki |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Product Name | Pneumatic Stencil Cleaner |
|---|---|
| Cleaning Time | 3~5min |
| Maximum Tank Volume | 40L |
| Compressed Air Pressure | 0.45~0.7Mpa |
| Gas Consumption | 400~600L/min |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Magazine Number | Transport Up:1pcs,transport Down:2pcs,(or Customized) |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX 10L/minute |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Magazine Number | Transport Up:1pcs,transport Down:1ps,(or Customized) |
| Step Pitches Select | 1-4(10mm Step Pitches) |
| PCB Loading Time | Approx 6 Seconds |
| Magazine Change-over Time | Approx 30 Seconds |
| Camera | CCD Color Camera Resolution: 10 Micro/point |
|---|---|
| Light Source | RGB LED Light Source Annular Structure |
| PCB Size | 20 Mm × 20 Mm To 350 Mm X 450 Mm |
| Minimum Parts | 01005 Chip |
| Movement Speed | 830mm/SEC (MAX) |
| Printing Table Sizes | 300x1500 Mm |
|---|---|
| The Frame Size | 370×470mm,420×520mm,550×650mm |
| Printing Position Fixed | PCB Outer Or Pin Positioning |
| Bedplate Fine-tuning | Front/Back±10mm R/L±10mm |
| Printing Precision | ±0.02mm |
| Printing Table Sizes | 300×1250mm |
|---|---|
| The Frame Size | 370×470mm,420×520mm,550×650mm |
| Printing Position Fixed | PCB Outer Or Pin Positioning |
| Bedplate Fine-tuning | Front/Back±10mm R/L±10mm |
| Printing Precision | ±0.02mm |
| Printing Table Sizes | 400x1550 Mm |
|---|---|
| Steel Mesh Size | (370x470)~(550x1750) |
| Printing Position Fixed | PCB Outer Or Pin Positioning |
| Bedplate Fine-tuning | Front/Back±10mm R/L±10mm |
| Printing Precision | ±0.02mm |