| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| PCB Loading Time | Approx 6 Seconds |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX30L/minute |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 300V/A |
| Usage | Cut And Form Transistors |
|---|---|
| Voltage | 220V AC 60Hz/50Hz 90W |
| Size | L360 *W380*H430 |
| Weight | 32.5kg |
| Efficiency | 4800-5400pcs/H |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX 10L/minute |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 300V/A |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | (50x50)~(350x250)mm |
| Reel Width | 8mm Paper Reel And Plastic Reel |
|---|---|
| RC Component Size | 01005/0201/0402/0603/0805/1206/1210 |
| Splicing CT | 8-10S(Excludes Manual Time) |
| Pass Rate | 99% |
| Weight | 95KG |
| Zones Constitute | Upper9,bottom9,2 Cooling Zones |
|---|---|
| Oven Length | 465cm (183”) |
| Heated Length | 254cm |
| Process Gas Options | Air, Nitrogen |
| Temperature Range | Ambient---350℃ |
| Heating Zones | 5 Top, 5 Bottom |
|---|---|
| Oven Length | 79" (200cm) |
| Heated Length | 132 Cm |
| Accuracy Of Temperature Controller | ± .1°C |
| Temperature Range | 60-350°C |
| Heating Zones | 10 Top, 10 Bottom |
|---|---|
| Oven Length | 183" (465cm) |
| Heated Length | 254 Cm |
| Accuracy Of Temperature Controller | ± .1°C |
| Temperature Range | 60-350°C |
| Heating Zones | 8 Top, 8 Bottom |
|---|---|
| Oven Length | 183" (465cm) |
| Heated Length | 260 Cm |
| Accuracy Of Temperature Controller | ± .1°C |
| Temperature Range | 60-350°C |
| Magazine Change-over Time | Approx 30 Seconds |
|---|---|
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX 10L/minute |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 300V/A |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | (50x50)~(350x250)mm |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX 10L/minute |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 300V/A |