| Brand | Fuji |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Fuji |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Cleaning Time | 0~ 99 Minutes(adjustable) |
|---|---|
| Dilution Tank Capacity | 70L |
| Rinse Time | 1 Minute/time(1-59 Times/adjustable) |
| Cleaning Temperature(liquid) | Room Temperature ~75℃ (adjustable) |
| Net Weight | 400KG |
| Memory | 5000000 Points |
|---|---|
| Test Channel | 6 /9/10channels |
| Sampling Frequency | 0.05s~30 Min |
| Precision | ±0.5℃ |
| Temperature Range | -40 ℃ ~ 1370 ℃ |
| Heating Zones | 6 Zones |
|---|---|
| Heating Tunnel | 1540mm |
| Dimension | L2550*W750*H1250 |
| Controlling Type | Touch Screen And PLC |
| Heating Method | Fully Forced Air Convection |
| Printing Table Sizes | 300x1500 Mm |
|---|---|
| The Frame Size | 370×470mm,420×520mm,550×650mm |
| Printing Position Fixed | PCB Outer Or Pin Positioning |
| Bedplate Fine-tuning | Front/Back±10mm R/L±10mm |
| Printing Precision | ±0.02mm |
| Printing Table Sizes | 300x650 Mm |
|---|---|
| The Frame Size | 370×470mm,420×520mm,550×850mm |
| Printing Position Fixed | PCB Outer Or Pin Positioning |
| Bedplate Fine-tuning | Front/Back±10mm R/L±10mm |
| Printing Precision | ±0.02mm |
| Feeding Time | Continuous3-4kg/15min |
|---|---|
| Mixing Capacity Of Bottom Tin | 10KG |
| Normal Running Power | 0.4KW |
| Mixing Heating Power | 1.6KW |
| Temperature Scope | 0-350℃ |
| Voltage | 220V AC 60Hz/50Hz 40W |
|---|---|
| Size | L360*W300*H350MM |
| Weight | 35kg |
| Efficiency | 2500-3000PCS/H |
| Body Length | 3~25 Adjustable |
| Product Name | PCBA Cleaning Machine |
|---|---|
| Cleaning Time | 0~ 99 Minutes(adjustable) |
| Dilution Tank Capacity | 70L |
| Rinse Time | 1 Minute/time(1-59 Times/adjustable) |
| Cleaning Temperature(liquid) | Room Temperature ~75℃ (adjustable) |