| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 150V/A |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | 50x50)~(450x330) |
| Machine Size (L×W×H)mm | 500x620x1600mm |
| Memory | 5000000 Points |
|---|---|
| Test Channel | 6 Channels |
| Sampling Frequency | 0.05s~30 Min |
| Precision | ±0.5℃ |
| Temperature Range | -40 ℃ ~ 1370 ℃ |
| Camera | CCD Colorful Camera |
|---|---|
| Width Adjustment | Automatically |
| PCB Size | 20 Mm × 20 Mm To 500 Mm X 400 Mm |
| Minimum Parts | 01005 Chip |
| Accurate Location | <8 μm |
| Product Name | PCB Surface Cleaner |
|---|---|
| PCB Size | 50*50-445*350mm |
| PCB Thinkness | 0.6-5mm |
| Conveyor Belts | ESD Flat Belt |
| Cleaning Method | Brush+Roller+positive And Negative Ions |
| Dimensions | L2100*1050×H1450mm |
|---|---|
| Controlling Type | PC + PLC Controlling |
| Temperature Range | Ambient---300℃ |
| Max PCB Width | 200mm |
| Conveyor Speed | 0-1800mm/min |
| Control System | PLC +Kunlun Tongtai |
|---|---|
| Conveyor Speed | 0.3-3M/min |
| UV Main Peak Wavelength | 280nm~420nm Main Peak UVA 395nm |
| UV Life | 3000h |
| Dimensions | 1500L* 910W *1800H (mm) |
| Model | HRGD1400S |
|---|---|
| Dimensions | 2240*400*1950mm |
| Max.material Width | 16mm |
| Reel Q'ty | 1400 |
| Side | Double Side |
| Dimensions | 2900(L)*1150(W)*1350(H) |
|---|---|
| Controlling Type | Touchscreen + PLC |
| Temperature Range | Ambient---350℃ |
| Max PCB Width | 400mm |
| Conveyor Speed | 200MM-1800MM/Min |
| Memory | 5000000 Points |
|---|---|
| Test Channel | 6 /9/10 Channels |
| Sampling Frequency | 0.05s~30 Min |
| Precision | ±0.5℃ |
| Temperature Range | -40 ℃ ~ 1370 ℃ |
| Dimensions | L3470*1370*1650 |
|---|---|
| Controlling Type | PC + PLC Controlling |
| Temperature Range | Ambient---300℃ |
| Max PCB Width | 400mm |
| Conveyor Speed | 0-1800mm/min |