| Printing Table Sizes | 300x400 Mm |
|---|---|
| The Frame Size | 370×470mm,420×520mm,550×650mm |
| Printing Position Fixed | PCB Outer Or Pin Positioning |
| Bedplate Fine-tuning | Front/Back±10mm R/L±10mm |
| Printing Precision | ±0.02mm |
| Product Name | 3D Solder Paste Inspection Machine |
|---|---|
| Smallest Component Size | 01005 |
| Maximum PCB Size | 55*55 ~450*450mm |
| Fiducial Detection Time | 0.3sec/piece |
| Inspection Speed | 0.42 SEC/FOV |
| Mesh Belt Material | SUS316 |
|---|---|
| Power Supply Requirements | 3PH, 380 VAC, 5 Wires |
| Body Material | Corrosion Resistant Superior PP Material |
| Final Wind Cutting Isolating And Drying | Final Wind Cutting Isolating(cold Air Drying), Hot Air Drying, Cold Air Drying |
| Size | L5860mm*W1650mm*H1650mm |
| Place of Origin | China |
|---|---|
| Brand Name | Bestemp |
| Model Number | X6 |
| Heating Zones | 7-10 Zones |
|---|---|
| Heating Tunnel | 3250mm |
| Dimension | L4450*W1370*H1600 |
| Rising Time | 5-15 Mins |
| Controlling Type | Touch Screen And PLC |
| Dimensions | 2900(L)*1150(W)*1350(H) |
|---|---|
| Controlling Type | Touchscreen + PLC |
| Temperature Range | Ambient---350℃ |
| Max PCB Width | 50~400mm (Width) |
| Conveyor Speed | 200-1800mm/min |
| Product Name | Power Transistor Lead Forming Machine |
|---|---|
| Voltage | 220V AC 60Hz/50Hz 90W |
| Size | L360 *W380*H430 |
| Weight | 32.5kg |
| Efficiency | 4800-5400pcs/H |
| Brand | Juki |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Juki |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Fuji |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |