| Brand | Fuji |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Fuji |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Product Name | Solder Dross Recovery Machine |
|---|---|
| Ixing Capacity Of Bottom Tin | 10KG |
| Mixing Heating Power | 1.6KW |
| Temperature Scope | 0-350℃ |
| Feeding Time | Continuous3-4kg/15min |
| Product Name | X-Ray Reel Component Counting Machine |
|---|---|
| Accuracy | 99.99% (0201) |
| Resolution | 3072*3072px |
| Imaging Speed | 5 EDS/s |
| Reading Pixels | 20 Million/inch |
| Product Name | 3D Solder Paste Inspection Machine |
|---|---|
| Smallest Component Size | 01005 |
| Maximum PCB Size | 630x686mm |
| Fiducial Detection Time | 0.3sec/piece |
| Inspection Speed | 0.42 SEC/FOV |
| Brand | Juki |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Product Name | X-Ray Reel Component Counting Machine |
|---|---|
| Accuracy | 99.99% (0201) |
| Resolution | 3072*3072px |
| Imaging Speed | 5 EDS/s |
| Reading Pixels | 20 Million/inch |
| Required N2 Pressure | 0.4-0.6MPa |
|---|---|
| Product Name | HRX-31D Online Selective Wave Soldering |
| Product Category | SMT Selective Wave Soldering Machine |
| Net Weight | 2500KG |
| Positioning Axis | X, Y, Z |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Cycling Time | Approx12seconds |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX10L/minute |
| Max Size | 737X737mm |
|---|---|
| PCB Max Size | 510X340mm(530X340mm) |
| Transport Height | 900±40mm |
| Squeegee Speed | 6~200mm/sec |
| Printing Accuracy | ±0.02mm |