| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 100V/A |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | (50x50)~(460x330)mm |
| Machine Size (L×W×H)mm | 800x750x1100mm |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX 10L/minute |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 300V/A |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| PCB Loading Time | Approx 6 Seconds |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX30L/minute |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| PCB Loading Time | Approx 6 Seconds |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 300V/A |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX30L/minute |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 300V/A |
| Product Name | PCB Surface Cleaner |
|---|---|
| Model | HR-460QJ |
| PCB Size | 530*460mm |
| PCB Thickness | 0.6-5mm |
| Conveyor Belts | ESD Flat Belt |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 100V/A |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | (50x50)~(350x250)mm |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Maximum PCB Capacity | 300 Pcs |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX30 L/minute |
| Name | PCB Positioning Pin |
|---|---|
| Application | For Semi-Automatic Solder Paste Printer |
| Total Length | 11 Mm |
| Diameter | 4mm |
| Pin Size | 1.0 1.5 2.0 2.5 3.0 3.5 |
| Heating Zones | 4 Zones |
|---|---|
| Rising Time | 15 Mins |
| Controlling Type | Touch Screen And PLC |
| Temperature Controlling | PID Close-loop Control, SSR Drive |
| Temperature Accurancy | ±1 ℃ |