| Memory | 5000000 Points |
|---|---|
| Test Channel | 6 Channels |
| Sampling Frequency | 0.05s~30 Min |
| Precision | ±0.5℃ |
| Temperature Range | -40 ℃ ~ 1370 ℃ |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Cycling Time | Approx 10 Seconds |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX10L/minute |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 100V/A |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | (50x50)~(450x350)mm |
| Machine Size (L×W×H)mm | 800×700×910mm |
| Brand | Fuji |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Fuji |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Fuji |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Magazine Number | Transport Up:1pcs,transport Down:1ps,(or Customized) |
| Step Pitches Select | 1-4(10mm Step Pitches) |
| PCB Loading Time | Approx 6 Seconds |
| Magazine Change-over Time | Approx 30 Seconds |
| Dimension | L1400mm X W1450mm X H1700mm |
|---|---|
| Max Carrier Size | L400 X W400MM |
| Conveyor Width | 50-400MM |
| Position Accuracy | + / - 0.05 Mm |
| Solder Pot Capacity | 15 Kgs /PCS |
| Ixing Capacity Of Bottom Tin | 10KG |
|---|---|
| Mixing Heating Power | 0.6KW |
| Temperature Scope | 0-350℃ |
| Feeding | Continuous3-4kg/60min |
| Mixing Motor | 1φ 220V 90W |
| Dimensions | 2200*1200*1600mm |
|---|---|
| Controlling Type | Touchscreen + PLC |
| Temperature Range | Ambient---350℃ |
| Max PCB Width | 250mm |
| Conveyor Speed | 200MM-1800MM/Min |