| Max Size | 737X737mm |
|---|---|
| PCB Max Size | 510X340mm(530X340mm) |
| Transport Height | 900±40mm |
| Squeegee Speed | 6~200mm/sec |
| Printing Accuracy | ±0.02mm |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| PCB Loading Time | Approx 6 Seconds |
| Magazine Change-over Time | Approx 30 Seconds |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX 10L/minute |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| PCB Loading Time | Approx 6 Seconds |
| Magazine Change-over Time | Approx 30 Seconds |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX 10L/minute |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| PCB Loading Time | Approx 6 Seconds |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX30L/minute |
| Max Size | 737X737mm |
|---|---|
| PCB Max Size | 510X340mm(530X340mm) |
| Transport Height | 900±40mm |
| Squeegee Speed | 6~200mm/sec |
| Printing Accuracy | ±0.02mm |
| Product Name | Automatic Solder Preform Feeder |
|---|---|
| Material | Hard Aluminium + Finishing |
| Working Mode | Auto |
| Feeding Precision | 0.1 |
| Packaging Details | Carton |
| Product Name | Electrical Stencil Cleaning Machine |
|---|---|
| Clean Method | Left And Right Movable High-pressure Liquid Spray Cleaning |
| Cleaning Time | 2-5 Minutes Cleaning Liquid Isolation Reflux Time 40 Seconds |
| Cleaning Liquid Capacity | 50L |
| Air Supply | 0.45Mpa~0.7Mpa |
| Product Name | AOI Inspection Machine |
|---|---|
| Application | PCB Inspection |
| PCB Size | 20 Mm × 20 Mm To 450mm X 350 Mm |
| Machine Dimension(L*W*H) | L1120mm×900mm×1400 Mm |
| Power | AC220v, 10%, Single Phase 5a 50/60hz, Power Consumption 600w |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Cycling Time | Approx 10 Seconds |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX10L/minute |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 300V/A |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Step Pitches Select | 1-4(10mm Step Pitches) |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX 10L/minute |