| Magazine Number | Transport Up:1pcs,transport Down:1ps,(or Customized) |
|---|---|
| Step Pitches Select | 1-4(10mm Step Pitches) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 300V/A |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | (50x50)~(350x250)mm |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | 50x50)~(450x330) |
|---|---|
| PCB Thickness | Min0.6mm |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 150V/A |
| Blade | SKD - II Material Imported From Japan, |
|---|---|
| Spindle Speed | 200mm/s |
| The Largest PC Board Cut Length | 400mm |
| PCB Thickness | 0.5-3.2mm |
| The Thickness Of The V Groove | 0.25-2.0mm |
| Magazine Change-over Time | Approx 30 Seconds |
|---|---|
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX 10L/minute |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 300V/A |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | (50x50)~(350x250)mm |
| Printing Table Sizes | 300x1500 Mm |
|---|---|
| The Frame Size | 370×470mm,420×520mm,550×650mm |
| Printing Position Fixed | PCB Outer Or Pin Positioning |
| Bedplate Fine-tuning | Front/Back±10mm R/L±10mm |
| Printing Precision | ±0.02mm |
| Step Pitches Select | 1-4(10mm Step Pitches) |
|---|---|
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX 10L/minute |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 300V/A |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | (50x50)~(350x250) |
| Product Name | Automatic Solder Preform Feeder |
|---|---|
| Material | Hard Aluminium + Finishing |
| Working Mode | Auto |
| Feeding Precision | 0.1 |
| Packaging Details | Carton |
| Full PC Control | Yes |
|---|---|
| Required N2 Pressure | 0.4-0.6MPa |
| Required Air Source | 0.4-0.6MPa |
| Preheat Method | Upper IR Heating |
| Dimension | L2860mm X W1650mm X H1650mm |
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |