| Mixing Capacity Of Bottom Tin | 70 KG |
|---|---|
| Machine Power | 4.3KW |
| Separation Speed Scope | 15KG /60mins |
| Packaging Details | Woodencase |
| Delivery Time | 5-10 Work Days |
| Product Name | Lead Cutting Machine |
|---|---|
| Voltage | 220V AC 60Hz/50Hz 40W |
| Size | L360*W300*H350MM |
| Weight | 35kg |
| Efficiency | 2500-3000PCS/H |
| Voltage | 220V AC 60Hz/50Hz 40W |
|---|---|
| Size | L610*W500*H700 MM |
| Weight | 115 Kg |
| Efficiency | 7200 PCS/H |
| Packaging Details | Woodencase |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Maximum PCB Capacity | 300 Pcs |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX30 L/minute |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 300V/A |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| MAX PCB’s Capacity | 200pcs(0.6mm Thickness PCB) |
| Cycling Time | Approx 10 Seconds |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Reel Width | 8-24MM Paper * Plastic |
|---|---|
| RC Component Size | 01005/0201/0402/0603/0805/1206/1210 |
| Splicing CT | 8-10S(Excludes Manual Time) |
| Pass Rate | 99% |
| Weight | 95KG(Batteries Not Included) |
| Name | L-type Holder |
|---|---|
| Application | For Semi-Automatic Solder Paste Printer |
| Total Length | 65/70 Mm |
| Wide | 12mm |
| High | 20mm |
| Voltage | 220V AC 60Hz/50Hz 40W |
|---|---|
| Size | L360*W210*H140MM |
| Weight | 24kg |
| Efficiency | 30000-60000PCS/H |
| Packaging Details | Woodencase |
| Working Principle | Non-destructive Testing Using X-ray Absorption Differences |
|---|---|
| Detectable Package | Chip, Bulks, ESD Packages, JEDEC Tray, Tube, Transistor |
| Applications Samples | Not Specified |
| Components | X-ray Source, Image Imaging Unit, Computer Image Processing System, Mechanical System, Electrical Control System, Safety Protection System, And Warning System |
| Integration | Can Be Integrated With MES Systems |
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |