| MAX PCB’s Capacity | 20 PCS |
|---|---|
| PCB Loading Time | Approx 20 Seconds |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX30L/minute |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 100V/A |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | (50x50)~(460x330)mm |
| Machine Size (L×W×H)mm | 500×3500×1100mm |
| Product Name | Pcb Automatic 90 Degree Turn Conveyor |
|---|---|
| PCB Size | (50x50)~(460x330) |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
| Machine Size | 700x750x1300mm |
| Cycle Time | Approx 15seconds |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 100V/A |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | (50x50)~(460x330)mm |
| Max Cutting Length | 330mm |
|---|---|
| Cutting Thickness | 0.5 To 3.5 Mm |
| Working Pressure | 0.6 To 0.8 Mpa , Dry Air Source |
| Max Height Of Component | 60mm |
| Dimension | 680 X 300 X 1100mm |
| Product Name | PCB V Groove Cutter |
|---|---|
| Blade | SKD - II Material Imported From Japan, |
| Spindle Speed | 200mm/s |
| The Largest PC Board Cut Length | 400mm |
| PCB Thickness | 0.5-3.2mm |
| Product Name | Multi Blades PCB Depaneling Machine |
|---|---|
| Blade | SKD - II Material Imported From Japan, |
| Spindle Speed | 200mm/s |
| PCB Length | Unlimited |
| PCB Thickness | 0.6-3.0mm |
| Product Name | Multi Blades PCB Cutting Machine |
|---|---|
| Blade | SKD - II Material Imported From Japan, |
| Spindle Speed | 200mm/s |
| PCB Length | Unlimited |
| PCB Thickness | 0.6-3.0mm |
| Name | PCB Cutting Machine |
|---|---|
| Max Cutting Length | Not Limit |
| Operation Mode | Automatic |
| PCB Thickness | 0.5-3.2mm |
| Cutting Width | 8-200mm |
| Name | Guillotine Type Automatic V-cut PCB Cutting Machine |
|---|---|
| Max Cutting Length | 330mm |
| Cutting Thickness | 0.5 To 3.5 Mm |
| Working Pressure | 0.6 To 0.8 Mpa , Dry Air Source |
| Dimension | 680 X 300 X 1100mm |