| Voltage | 220V AC 60Hz/50Hz 40W |
|---|---|
| Size | L360*W300*H350MM |
| Weight | 35kg |
| Efficiency | 2500-3000PCS/H |
| Packaging Details | Woodencase |
| Name | Semi-automatic Capacitor Cutting Machine |
|---|---|
| Voltage | 220V AC 60Hz/50Hz 40W |
| Size | L360*W300*H350MM |
| Weight | 35kg |
| Efficiency | 2500-3000PCS/H |
| Product Name | Lead Cutting Bending Machine |
|---|---|
| Voltage | 220V AC 60Hz/50Hz 90W |
| Size | L360 *W380*H430 |
| Weight | 32.5kg |
| Efficiency | 4800-5400pcs/H |
| Product Name | Lead Forming Machine |
|---|---|
| Voltage | 220V AC 60Hz/50Hz 90W |
| Size | L360 *W380*H430 |
| Weight | 32.5kg |
| Efficiency | 4800-5400pcs/H |
| Printing Table Sizes | 300x1500 Mm |
|---|---|
| The Frame Size | 370×470mm,420×520mm,550×650mm |
| Printing Position Fixed | PCB Outer Or Pin Positioning |
| Bedplate Fine-tuning | Front/Back±10mm R/L±10mm |
| Printing Precision | ±0.02mm |
| Product Name | PCBA Cleaning Machine |
|---|---|
| Cleaning Time | 0~ 99 Minutes(adjustable) |
| Dilution Tank Capacity | 70L |
| Rinse Time | 1 Minute/time(1-59 Times/adjustable) |
| Cleaning Temperature(liquid) | Room Temperature ~75℃ (adjustable) |
| Name | Copper Support Pin |
|---|---|
| Application | For Semi-Automatic Solder Paste Printer |
| Total Length | 30mm |
| Diameter | 4mm |
| Middle Step Diameter | 8mm |
| Dimension | 1090*1256*1340mm |
|---|---|
| Max PCB Size | 350x450mm |
| Controlling System | PC Computer Control |
| Position Accuracy | + / - 0.05 Mm |
| Solder Pot Capacity | 15 Kgs |
| Machine Type | Automatic Solder Dross Separating Machine |
|---|---|
| Ixing Capacity Of Bottom Tin | 10KG |
| Mixing Heating Power | 1.6KW |
| Temperature Scope | 0-350℃ |
| Mixing Motor | 1φ 220V 90W |
| Machine Type | Automatic Solder Dross Separating Machine |
|---|---|
| Ixing Capacity Of Bottom Tin | 10KG |
| Mixing Heating Power | 1.6KW |
| Temperature Scope | 0-350℃ |
| Mixing Motor | 1φ 220V 90W |