| Product Name | Guillotine Type PCB Cutting Machine |
|---|---|
| Max Cutting Length | 330mm |
| Cutting Thickness | 0.5 To 3.5 Mm |
| Working Pressure | 0.6 To 0.8 Mpa , Dry Air Source |
| Working Voltage | AC 220V 50~60HZ |
| Brand | Juki |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Fuji |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Fuji |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Fuji |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Product Name | PCBA Cleaning Machine |
|---|---|
| Cleaning Time | 0~ 99 Minutes(adjustable) |
| Dilution Tank Capacity | 70L |
| Rinse Time | 1 Minute/time(1-59 Times/adjustable) |
| Cleaning Temperature(liquid) | Room Temperature ~75℃ (adjustable) |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Magazine Number | Transport Up:1pcs,transport Down:1ps,(or Customized) |
| Step Pitches Select | 1-4(10mm Step Pitches) |
| PCB Loading Time | Approx 6 Seconds |
| Magazine Change-over Time | Approx 30 Seconds |
| Printing Table Sizes | 300x1500 Mm |
|---|---|
| The Frame Size | 370×470mm,420×520mm,550×650mm |
| Printing Position Fixed | PCB Outer Or Pin Positioning |
| Bedplate Fine-tuning | Front/Back±10mm R/L±10mm |
| Printing Precision | ±0.02mm |
| Heating Zones | 10 Zones |
|---|---|
| Heating Tunnel | 3250mm |
| Dimension | L4450*W1370*H1600 |
| Rising Time | 5-15 Mins |
| Controlling Type | Touch Screen And PLC |
| Machine Type | Automatic Solder Dross Separating Machine |
|---|---|
| Ixing Capacity Of Bottom Tin | 10KG |
| Mixing Heating Power | 1.6KW |
| Temperature Scope | 0-350℃ |
| Mixing Motor | 1φ 220V 90W |