| PCB Loading Time | Approx 6 Seconds |
|---|---|
| Magazine Change-over Time | Approx 30 Seconds |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX 10L/minute |
| PCB Loading Time | Approx 6 Seconds |
|---|---|
| Magazine Change-over Time | Approx 30 Seconds |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX 10L/minute |
| Mixing Capacity Of Bottom Tin | 60KG |
|---|---|
| Machine Power | 4.0KW |
| Separation Speed Scope | 15KG /60mins |
| Feeding Gate | ≤10KG Dross*2 |
| Net Weight | About 140KG |
| Condition | Original Used |
|---|---|
| Application | SMT Production Line |
| Component Size | 0603(0201)~33.5x33.5mm |
| Quality | 100% Brand |
| Warranty | 3 Months |
| Printing Table Sizes | 300x400 Mm |
|---|---|
| The Frame Size | 370×470mm,420×520mm,550×650mm |
| Printing Position Fixed | PCB Outer Or Pin Positioning |
| Bedplate Fine-tuning | Front/Back±10mm R/L±10mm |
| Printing Precision | ±0.02mm |
| Dimensions | L3750*1360*1550 |
|---|---|
| Controlling Type | PC + PLC Controlling |
| Temperature Range | Ambient---300℃ |
| Max PCB Width | 300mm |
| Conveyor Speed | 0-1800mm/min |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Power Supply | 100-220V AC(customized) Single Phase, MAX 100V/A |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | (50x50)~(350x250) |
| Machine Size (L×W×H)mm | 50*50-445*330mm |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 100V/A |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | (50x50)~(460x330)mm |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Maximum PCB Capacity | 20 PCS |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX10L/minute |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 300V/A |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Power Supply | 100-220V AC(customized) Single Phase, MAX 100V/A |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | (50x50)~(350x250) |
| Machine Size (L×W×H)mm | 50*50-445*330mm |