| MAX PCB’s Capacity | 50 PCS |
|---|---|
| PCB Loading Time | Approx 20 Seconds |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX30L/minute |
| Accuracy | 99.99% (0201) |
|---|---|
| Product Category | X Ray Machine |
| Imaging System | Flat Panel Detector (FPD) Type, Effective Detection Range: 430mmx430mm, Pixel Matrix 3072*3072 Pixel, Pixel Size 139μm, Frame Rate 6fpsv, AD Conversion 16 Bits |
| Dimension | 950*1460*1960mm |
| Applications Samples | Not Specified |
| Product Name | Automatic Soldering Solder Paste Mixer |
|---|---|
| Ability To Work | 500g*2 Tins |
| Running Speed | First Rotation: 800 RPM; Secondary Rotation: 600 RPM |
| Display Mode | Microcomputer LED Digital Display |
| Power Supply | AC220V 50/60Hz 180W |
| Dimension | 850L*1100W*1400H (mm) |
|---|---|
| Max Carrier Size | Max:330(L)*250(W)(mm) |
| Emperature Setting Range | Max400 ℃ |
| Position Accuracy | + / - 0.05 Mm |
| Solder Pot Capacity | 15 Kgs /PCS |
| Product Name | 3D Solder Paste Inspection Machine |
|---|---|
| Smallest Component Size | 01005 |
| Maximum PCB Size | 55*55 ~450*450mm |
| Fiducial Detection Time | 0.3sec/piece |
| Inspection Speed | 0.42 SEC/FOV |
| Brand | Juki |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Juki |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Juki |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Juki |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |
| Brand | Juki |
|---|---|
| Condition | Original/copy |
| Quality | Top Qualiy |
| Stock | Large |
| Packaging Details | Carton |