| Application | PCB Assembly |
|---|---|
| Product Name | PCB Handling Conveyors |
| Length | Customizable |
| Width | Customizable |
| Warranty | 1 Year |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 100V/A |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | (50x50)~(350x250)mm |
| Dimensions | L4900*1270*1450mm |
|---|---|
| Zones Constitute | 8 Zones |
| Temperature Controlling | PID Close-loop Control, SSR Drive |
| Temperature Range | Ambient---300℃ |
| Temperature Accurancy | ±1 ℃ |
| Dimensions | L2550*1350*1550 |
|---|---|
| Controlling Type | PC + PLC Controlling |
| Temperature Range | Ambient---300℃ |
| Max PCB Width | 250mm |
| Conveyor Speed | 0-1800mm/min |
| Dimensions | L2550*1350*1550 |
|---|---|
| Controlling Type | PC + PLC Controlling |
| Temperature Range | Ambient---300℃ |
| Max PCB Width | 250mm |
| Conveyor Speed | 0-1800mm/min |
| Dimensions | L3750*1360*1550 |
|---|---|
| Controlling Type | PC + PLC Controlling |
| Temperature Range | Ambient---300℃ |
| Max PCB Width | 300mm |
| Conveyor Speed | 0-1800mm/min |
| Ixing Capacity Of Bottom Tin | 10KG |
|---|---|
| Mixing Heating Power | 1.6KW |
| Temperature Scope | 0-350℃ |
| Feeding | Continuous3-4kg/15min |
| Mixing Motor | 1φ 220V 90W |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 100V/A |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | (50x50)~(350x250)MM |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Maximum PCB Capacity | 20 PCS |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX10L/minute |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 300V/A |
| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Power Supply | 100-220V AC(customized) Single Phase, MAX 100V/A |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | (50x50)~(350x250) |
| Machine Size (L×W×H)mm | 50*50-445*330mm |