| PCB Thickness | Min0.6mm |
|---|---|
| Step Pitches Select | 1-4(10mm Step Pitches) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Power Supply | 100-230V AC(customized) Single Phase, MAX 300V/A |
| PCB Size (L×W)~(L×W)mm | (50x50)~(350x250) |
| MAX PCB’s Capacity | 20 PCS |
|---|---|
| PCB Loading Time | Approx 20 Seconds |
| Transport Direction | Left To Right/right To Left(optional) |
| Transport Height | 900±20mm(or Customized) |
| Air Pressure | 4-6 Bar, MAX30L/minute |
| Screen Frame Max Size | 737 * 737mm |
|---|---|
| PCB Board Max Size | 400*340mm |
| Squeegee Speed | 6-200mm/sec |
| Repeat Position Accuracy | ±0.01mm |
| Printing Accuracy | ±0.025mm |
| Camera | Full Color High Speed Industrial Digital Camera |
|---|---|
| PCB Size | 50×50mm To 460 X 360mm(dual Rails) |
| Width Adjustment | Automatically |
| Minimum Parts | 01005 Chip |
| Accurate Location | <8 μm |
| Reel Width | 8mm Paper Reel And Plastic Reel |
|---|---|
| RC Component Size | 01005/0201/0402/0603/0805/1206/1210 |
| Splicing CT | 8-10S(Excludes Manual Time) |
| Pass Rate | 98% |
| Weight | 75KG |
| Power Supply Requirements | 3PH, 380 VAC, 5 Wires |
|---|---|
| Chemical Cleaning Modules | Chemical Pre-cleaning Or Isolation Section, Chemical Cycle Cleaning, Wind Cutting Isolating |
| Product Features | Main Control Panel, Touch Screen Control System, Stainless Steel Mesh Conveyor System Or Chain Conveyor System, Spraying Tube And Spraying Nozzle |
| Body Material | Corrosion Resistant Superior PP Material |
| Final Wind Cutting Isolating And Drying | Final Wind Cutting Isolating(cold Air Drying), Hot Air Drying, Cold Air Drying |
| Camera | CCD Colorful Camera |
|---|---|
| Width Adjustment | Automatically |
| PCB Size | 20 Mm × 20 Mm To 360 Mm X 400 Mm |
| Minimum Parts | 01005 Chip |
| Accurate Location | <8 μm |
| Solder Pot Capacity | 390kg |
|---|---|
| Controlling Type | Touch Screen And PLC |
| Dimension | 3440(L)*1370(W)*1650(H) |
| PCB Width | 50-400mm |
| Preheating Zone | 1 Upper Preheating Zones 2 Individual Bottom Preheating Zones |
| Packaging Details | Woodencase |
|---|---|
| Delivery Time | 20 Days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 Sets Per Month |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | Carton |
|---|---|
| Delivery Time | 3-5 Work Days |
| Payment Terms | T/T,, Western Union, MoneyGram |
| Place of Origin | Japan |
| Brand Name | Fuji |